wp

Çelik Ev Üretimi


Çelik Ev Üretimi

Ankara Çelik Ev

Çelik evler, günümüzde bir hayli beğenilen, uygun fiyatlarıyla, taşıma koşullarıyla prefabrik evlere büyük ilgi gösterilmeye başlanmıştır. Çelik evler eşsiz bir konfor ve estetik sunmaktadır. Çelik yapılar, mimar ve mühendisler denetiminde yapılan tasarımlarıyla rahatlığı, estetiği ve yapı güvenliğini bir arada vermektedir. Çelik ev üretimi ve dönüşümlü ürün kullanımıyla ön plana çıkan evler yüksek yalıtımıyla da güç tasarrufunda güçlü içeriklere sahiptir. Çelik evler betonarme yapılara kıyasla üretimi daha hızlı ve hazırlanışı çok daha kısa süreçte yapılmakta olup daha ekonomik sonuçlar vermektedir. Çelik evler ses, ısı ve su yalıtımı olarak betonarme konutlara kıyasla çok daha güçlü yalıtım gerçekleştirmektedir.

Ankara Çelik ev modelleri sökülüp başka yere götürülebilir biçimlere sahiptir. Aynı zamanda deprem sahalarında betonarme evlere nazaran çok daha güvenli ve dayanıklıdır. Dayanıklı, güvenli hayat sahalarının bulunmasının en ekonomik ve hızlı koşullarından bir tanesi çelik ev yapılarıdır. Son zamanlarda çelik evlere ilginin artmasının nedeni sahip oldukları avantajlar ve niteliklerdir. Çelik ev yapı sistemleri, inşaat yapı sistemleri, inşaat sektöründe son dönemlerde çok fazla yararlanılmaya başlanmıştır. Çelik konstrüksiyon, bir yapı sistemidir. Yapının çatı, duvar ve zemininin sağlamlaştırılması için çelik yapılı bir ızgara kullanılmaktadır. Çok katlı evler ve gökdelenlerde de bu yapı yöntemi yararlanılmaktadır. 

Teknik yöntemleri ile en nitelikli yaşam sahaları garantisini veren Ankara çelik evler, yalnızca gündelik yaşam sahaları için değil okul, villalar, depolar için de kullanılmaktadır. Betonarme yapılara oranla beş kat daha fazla hafif olan, çok uzun seneler güvenle kullanılabilen, çatlamayan ve böceklenme gibi problemler oluşturmayan, yüksek sıcaklık ve ses yalıtımı ile enerjiden tasarruf sağlayan, estetik görüntüye sahip olan, çeşitli iç ve dış kaplamalarıyla talebe göre her hayat tarzına elverişli olan çelik evler için çeşitli ev planı olanağı vardır. Bu planların her birinde çeşitli boyutlandırma ve talebe göre katılacak malzemeler olabilmektedir. Bu nedenle Ankara çelik ev fiyatları her gereksinime, kullanılacak ürünlere ve isteğe göre çeşitlilik sağlamaktadır.

ÇELİK EVLERİN AVANTAJLARI NELERDİR?

1- Yüksek ses, ısı ve su yalıtımı sağlamaktadır.

2-Tasarımda esneklik ve estetik çözüm yolları sunmaktadır.
3- Ön üretimi fabrikada oluşturulan yapım sistemi, hatasız ve hızlı üretime olanak sağlamaktadır.
4-Esnekliği ve hafifliğiyle daha verimli deprem başarısı sağlamaktadır.
5- Çevre dostudur.
6- Daha temiz bir şantiye çevresine yardımcı olmaktadır.
7- Uygun maliyetlidir.
8- Geri dönüşümü en fazla olan yapı malzemelerindendir.